Čo má podnik spoločné s ľudským organizmom I.

Autor: Katarína Horná | 26.3.2011 o 23:36 | (upravené 27.3.2011 o 1:10) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  103x

Je úplne jedno, či ide o malý, stredný či veľký podnik, vždy sa pri organizácií vychádza z organizácie veľkého podniku. Tak, ako možno veľký podnik prirovnať k organizmu človeka, možno malý podnik prirovnať k organizmu nižšieho tvora. Treba len nájsť podmienky ďalšieho vývinu, a to je totožné pre malý i veľký podnik.

Žiadny človek by sa nemal uspokojiť s tým, kde je dnes. Mali by sme túžiť rásť a spolu s nami aj náš podnik. Nikdy neexistuje dokonalý celok bez dokonalých jednotlivých komponentov- platí to nielen pri strojoch, živočíchoch, človeku, ale aj pri podnikoch. Detaily tvoria celok, preto sa treba sústrediť na to, aby najmä pracovníci dokonale spĺňali svoje jednotlivé úlohy.

Tak, ako orgány nášho tela pracujú na 100% a my sme vďaka tomu zdraví a môžme fungovať, takisto pracovníci podniku by mali takto húževnato pracovať- iba tak môže vzniknúť skutočná sila, a tou nie sú zarobené peniaze, ale aktívne využité zarobené peniaze v neustálom pohybe- schopnosť správneho využitia kapitálu. Kapitál je silný najmä vtedy, keď neslúži sebecky len nám, ale aj ostatným okolo nás. Tu vzniká základný predpoklad úspešného podnikania- pocit zodpovednosti voči spoločnosti.

"Blahobyt národa bude taký, na aký sa dopracuje každý jednotlivý občan svojou vlastnou silou", napísal významný organizátor práce, vedúci činiteľ Baťových závodov Čipera.

"Za chlieb prácu-za prácu chlieb. - Toľko chleba, koľko výkonu!"

Vypestovanie schopnosti časovej úspory je najvýznamnejší činiteľ pri úspechoch. Preto musíme využívať predovšetkým skúsenosti iných, aby sme nemárnili čas objavovaním už objavených problémov a tiež veľa študovať.

Pri rozbiehaní podnikania nie je tak dôležitá výška kapitálu ako skôr jeho správna organizácia . Najproduktívnejšie podniky sa tvoria z malého, ale zdravého jadra. Takisto, ako v prírode to nefunguje tak, že rodičia splodia hneď dospelého potomka, ons a tiež musí dlho vyvíjať z minimálneho počtu základných buniek až po dokonalý organizmus.

Keďže sme v srdci Európy, obklopení rozličnými národmi, od ktorých sme viac- menej závislí, mali by sme sa učiť ich reči, aby sme im dokonale porozumeli a oni nám. To je další predpoklad úspešného podnikania.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SaS sa približuje k antisystémovému voličovi, odchodom Mihála stráca výhodu

Z mnohých výrazných osobností, ktoré boli v strane od jej vzniku v roku 2009, v nej dnes zostávajú už len niekoľkí.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

KOMENTÁRE

Aby nás z čara prieskumov nevytrhol ľud v uliciach

Kaliňák je stále ministrom, Bašternák na slobode.


Už ste čítali?